Hapet Kakavija pas grevës 24 orëshe, radhë e gjatë makinash në pritje për të kaluar

Publikuar tek: aktualitet, më 09:43 25-11-2020 Hapet Kakavija pas grevës 24 orëshe, radhë e gjatë makinash në pritje për të kaluar

Është hapur sot pika kufitare e Kakavijës pas 24 orësh grevë që zhvilluan punonjësit e palës greke.

Bëhet me dije se në doganë është krijuar një radhë e madhe makinash dhe automjetesh të transportit te mallrave të cilët janë në pritje për të kaluar në shtetin fqinj.

Ditën e djeshme pala greke zhvilloi grevë 24 orëshe, pasi kërkonin rritjen e pagës si dhe pagën e orëve shtesë.

Dogana qëndroi e mbyllur për 24 orë ndërsa lejohej që të kalonin vetëm këmbësorët kamionët që transportojnë mallra ushqimore që ruhen në kushte frigoriferike, kamionët që transportojnë kafshët e gjalla dhe automjetet për raste emergjente shëndetësore apo raste vdekjesh.

Kujtojmë që pika doganore e Kapshiticës është mbyllur, si masë nga qeveria greke për të bërë të mundur parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Policia bllokon furgonin e mbushur me afro 1 ton duhan, arrestohet 38 vjeçari nga Malësia e Madhe
Lëvizte me pistoletë me silenciator me vete, në pranga 65 vjeçari nga Kavaja »
Article Logic
Execution time: 0.0087099075317383
array(1) { ["section"]=> string(89) "hapet-kakavija-pas-greves-24-oreshe-radhe-e-gjate-makinash-ne-pritje-per-te-kaluar-229032" }