Hapi dyqanin për shitjen e kokainës në Itali, arrestohet shqiptari

Publikuar tek: aktualitet, më 17:26 05-01-2018 Hapi dyqanin për shitjen e kokainës në Itali, arrestohet shqiptari

Një dyqan i vërtetë me 32 doza kokaine të gatshme për shitje, me një peshë totale prej rreth 44 gram dhe 65 gram marihuanë, janë sekuestruar nga karabinerët në Trenzano.

Mësohet se një dyqan që administrohej nga një shqiptar dhe ukrainas përdorej për paketimin dhe shpërndarjen e lëndëve narkotike.

Mediat italiane bëjnë me dije se janë sekuestruar gjithashtu rreth 4000 euro dhe disa telefona që përdoreshin për të komunikuar me klientët.

Policia, e mbante për një kohë të gjatë nën kontroll të riun shqiptar sepse fillimisht dyshohej që pas në qendrës tregtare fshihej diçka tjetër.

Në kohën e ndërhyrjes së policisë i riu kishte disa gram marihuanë dhe disa qindra euro të përgatitura dhe fituara në dyqanin e drogës.

Pas këtij operacioni mediat italiane raportojnë se shqiptari, të dhënat e të cilit nuk bëhen të ditura, është mbajtur nën arrest. /© Newsbomb.al/

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bashkim Trenova rrëfen takimin e parë me Berishën: Si më propozoi të bëhesha kryeredaktor i RD! Ia censuroja shkrimet Saliut...
Nxori në shitje fëmijët, reagojnë të afërmit e nënës nga Fieri: E ka bërë ai dobiçi, ajo mori fëmijët dhe shkoi në… »
Article Logic
Execution time: 0.010677099227905
array(1) { ["section"]=> string(72) "hapi-dyqanin-per-shitjen-e-kokaines-ne-itali-arrestohet-shqiptari-105544" }