Hapja e negociatave në qershor, befason Rama: Mund të shtyhen

Publikuar tek: barometri, më 08:25 21-02-2018 Hapja e negociatave në qershor, befason Rama: Mund të shtyhen

I ftuar në emisionin më të ri në ABC News, “Provokacija” nga Mustafa Nano, kryeministri i vendit tha se negociatat me BE-në do të hapen, por mund të shtyhen deri në fund të të vitit.

Megjithatë, ai tha se nëse hapja e negociatave nuk ndodh në Qershor, atëherë kjo çështje mund të shtyhet për në fund të vitit.

“Unë kam shumë besim se nëse nuk ndodh ndonjë gjë, po themi që sot, ne nuk e dimë, diçka e paparashikueshme, negociatat do të hapen. Çështja është nëse ne do të arrijmë t’i bindim vendet anëtare dhe nëse vendet anëtare do të kenë disponimin e plotë për t’i hapur negociatat në Qershor apo nëse kjo mund të shtyhet për në fund të vitit”, u shpreh kryeministri, Edi Rama.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022062063217163
array(1) { ["section"]=> string(66) "hapja-e-negociatave-ne-qershor-befason-rama-mund-te-shtyhen-110935" }