Hapja e vakancave për në Gjykatën Kushtetuese, Yuri Kim: Të ecim përpara për të dhënë DREJTËSI!

Publikuar tek: aktualitet, më 16:04 24-09-2020 Hapja e vakancave për në Gjykatën Kushtetuese, Yuri Kim: Të ecim përpara për të dhënë DREJTËSI! Yuri Kim

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka rishpërndarë një postim të sajin 1 javë më parë në lidhje me Gjykatën Kushtetuese, për ta rikthyer shumë shpejt në funksionalitet.

Ajo falenderon presidentin Meta dhe kryeparlamentarin Ruçi për rihapjen e vakancave në Gjykatën Kushtetuese. Kim i bën thirrje juristëve që t'i përgjigjen thirrjes dhe t'i shërbejnë vendit.

"Le të vazhdojmë të ecim përpara për të bërë drejtësi", shkruan Kim.

kim.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013533115386963
array(1) { ["section"]=> string(98) "hapja-e-vakancave-per-ne-gjykaten-kushtetuese-yuri-kim-te-ecim-perpara-per-te-vene-drejtesi-221523" }