Haradinaj i vendos ultimatum LDK-së, nëse nuk bëhet president vendi shkon në zgjedhje të parakohshme

Publikuar tek: politike, më 20:48 23-10-2020 Haradinaj i vendos ultimatum LDK-së, nëse nuk bëhet president vendi shkon në zgjedhje të parakohshme Ramush Haradinaj

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka shprehur ambicien e tij për postin e presidentit të Kosovës, pasi Hashim Thaçit i mbaron mandati në shkurt të muajit tjetër.

Ai shpreson që të arrihet në një marrëveshje me LDK-në për postin e presidentit, në të kundërt vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme.

Pak ditë më parë ai u takua me Hashim Thaçin dhe kreun e PDK-së Kadri Veseli, por ky takim nuk i dha shumë siguri se mund të bëhet president.

Ish kryeministri nuk e mohon mundësinë e përfshirjes së PDK-së në qeveri, ndërsa shtoi se pret që akuzat ndaj Thaçit dhe Veselit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Krijoi partinë e tij, flet Myslim Murrizi: Primare të 'shfarosim' njerëzit e korruptuar në institucione, ja kush e vendosi emrin e LDSH-së
Spiropali 'ndryshon mendje' për PD-në: I janë kthyer normalitetit, Basha i shkretë duhet shpëtuar nga Berisha dhe Meta »
Article Logic
Execution time: 0.011475086212158
array(1) { ["section"]=> string(106) "haradinaj-i-vendos-ultimatum-ldk-se-nese-nuk-behet-president-vendi-shkon-ne-zgjedhje-te-parakohshme-224922" }