Haradinaj i vendosur: Autostradën e Dukagjinit nuk ka kush që e ndalë

Publikuar tek: rajon, më 12:06 08-12-2019 Haradinaj i vendosur: Autostradën e Dukagjinit nuk ka kush që e ndalë

Kryeministri në detyrë dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, në RTV Dukagjini ka folur për disa çështjet aktuale pas zgjedhjeve parlamentare.

Haradinaj ka thënë se Autostrada e Dukagjinit do të ndërtohet pasi sipas tij, VV e LDK ‘vijnë e shkojnë’.

‘Autostrada do të bëhet në kohën e duhur. Projektet vitale nuk ka kush i ndal’.

Duke folur për dështimin në testin e PISA-s, Haradinaj ka thënë se faji është i akumuluar ndër vite por sipas tij edhe SBASHK-u ka një përgjegjësi.

Ai ka thënë se në të ardhmen prindërit duhet të organizohen dhe mos ta lenë mësimin e fëmijëve të tyre vetëm në dorë të sindikatave.

Kryeministri në detyrë ka thënë se rishikimi i demarkacionit është mundësi reale por sipas tij liderët e Malit të Zi nuk duan shumë reklamë pasi kanë një opozitë pro-serbe.

Kryetari i AAK-së, ka thënë se nëse Vetëvendosje dhe LDK e largojnë taksën ndaj Serbisë do të bënin një gabim të madh.

‘Bëjnë një rast tragjik. E shkatërrojnë vetën në politikë por edhe Kosovën e dëmtojnë pasi nuk kanë më karta’, tha ndër të tjera Ramush Haradinaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01821494102478
array(1) { ["section"]=> string(75) "haradinaj-i-vendosur-autostraden-e-dukagjinit-nuk-ka-kush-qe-e-ndale-188762" }