Haradinaj rizgjidhet në krye të AAK-së, Ruçi mesazh urimi: Luftëtar i çlirimit dhe bashkëndërtues i Kosovës demokratike

Publikuar tek: barometri, më 08:17 25-06-2018 Haradinaj rizgjidhet në krye të AAK-së, Ruçi mesazh urimi: Luftëtar i çlirimit dhe bashkëndërtues i Kosovës demokratike

Pa asnjë kundërshtar në garë dhe asnjë votë kundër, Ramush Haradinaj, është rizgjedhur kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Në ndryshim nga mandatet e kaluara, i riu për kryetarin dhe kryesinë do të jetë jo tre, por katër vjeçar,  bazuar në ndryshimet e statutit që u votuan para zgjedhjes së tij.

 

Lidhur me këtë Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka uruar kryeministrin Haradinaj.

“Përgëzime për rizgjedhjen tuaj Kryetar i AAK. AAK, parti e lirisë së Kosovës. Rizgjedhja, vlerësim për kontributin dhe lidershipin tuaj. Haradinaj, luftëtar i çlirimit, kontribues i paqes dhe bashkëndërtues i Kosovës demokratike”, është shprehur Ruçi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.10127091407776
array(1) { ["section"]=> string(124) "haradinaj-rizgjidhet-ne-krye-te-aak-se-ruci-mesazh-urimi-luftetar-i-clirimit-dhe-bashkendertues-i-kosoves-demokratike-125613" }