Haradinaj: Zyrtarë të qeverisë Kurti janë takuar fshehurazi me zyrtarë të Serbisë, ja kush e vërteton

Publikuar tek: rajon, më 23:19 14-07-2020 Haradinaj: Zyrtarë të qeverisë Kurti janë takuar fshehurazi me zyrtarë të Serbisë, ja kush e vërteton Daut Haradinaj

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka thënë se zyrtarë të qeverisë Kurti janë takuar fshehurazi me zyrtarë të qeverisë së Serbisë.

Haradinaj tha se këtë e vërteton dhe ka informacione edhe Agjencia e Kosovës për Inteligjencë.

“Zyrtarët e qeverisë Kurti janë takuar me zyrtarë të qeverisë së Serbisë në mënyrë të fshehtë. Le të pyesin në AKI, ata le t’ju tregojnë”, tha Haradinaj në Klan Kosova.

Haradinaj ka kritikuar veprimet e Kurtit. Ai ka thënë se ka gabuar kur ka pranuar testet serbe që kanë një kosto të vogël, por me të cilat i është bërë një reklamim i shtrenjtë Serbisë në mediat e huaja.

“Kurti ka gabuar kur ka pranuar testet e Serbisë për një kosto kot. Për 27 mijë euro Serbia ka dalë në New York Times si shtet human që ndihmon kosovarët”, ka thënë ai.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095469951629639
array(1) { ["section"]=> string(106) "haradinaj-zyrtare-te-qeverise-kurti-jane-takuar-fshehurazi-me-zyrtare-te-serbise-ja-kush-e-verteton-213856" }