Harasani bën pyetjen që s’i ka shkuar askujt në mendje për ekselentët që antarësoi Rama në PS

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:37 16-01-2016 Harasani bën pyetjen që s’i ka shkuar askujt në mendje për ekselentët që antarësoi Rama në PS Edi Rama me të rinjtë ekselentë

Dje kryeministri Edi Rama antarësoi në PS disa të rinj ekselentë. Përveç debatit nëse një i ri, me rezultate të shkëlqyera në mësime duhet të antarësohet në një parti apo jo, askush nuk bëri pyetjen më naive të mundshme: a duhet të ishin në mësim, në kohën që regjistroheshin nga kamerat?

E sigurisht mendja i ka shkuar ish-drejtorit të KESH-it, Andis Harasani.

Ja çfarë shkruan ai:

“Disa pika:

1. Po e premtja paradite nuk është ditë shkolle që këta studentët më të mirë likan shkollën për të marrë teserën e Partisë? A nuk e kishte PS në program që nuk do lejonte asnjë nxënës e mësues të linin shkollën qoftë dhe një ditë për arsye politike???

2. Normal që pas dënimit nga UEFA te Real Madrid C.F. dhe Atletico Madrid të blejnë lojtarë për dy faza, më të mirët me PS do shkojnë. Ku do gjejnë Kapiten o Kapiten më të mirë???

3. Atyre të rinjve u uroj me zemër të vazhdojnë të jenë ekselentë, dhe të lexojnë e mësojnë shumë. Vetëm ashtu nuk do bëhen si ministrat që kemi sot’’

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095250606536865
array(1) { ["section"]=> string(99) "harasani-ben-pyetjen-qe-s-i-ka-shkuar-askujt-ne-mendje-per-ekselentet-qe-antaresoi-rama-ne-ps-30147" }