Harley Davidson do prodhojë motorin e parë elektrik

Publikuar tek: bota, më 00:54 31-01-2018 Harley Davidson do prodhojë motorin e parë elektrik

Një nga markat më ikonike në botë të motorave, Harley Davidson më në fund i është dorëzuar teknologjisë duke njoftuar prodhimin e motorit elektrik.

Motori elektrik është pjesë e projektit “LimeWire”, njofton shefi ekzekutiv Matt Levatich, duke shtuar se do të finalizohet brenda 18 muajve. Ai gjithashtu njoftoi për shkurtime të vendeve të punës në fabrikën në Miluoki.

Motori 100 për qind elektrik do jetë në gjendje të përshkojë një distancë prej 80 kilometrash me një karikim të vetëm dhe do arrijë nga 0 në 96 kilometra për 4 sekonda.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.036530017852783
array(1) { ["section"]=> string(58) "harley-davidson-do-prodhoje-motorin-e-pare-elektrik-108549" }