Harrohet për disa orë në makinë nga prindërit, vdes vajza 17-muajshe

Publikuar tek: bota, më 18:48 01-06-2015 Harrohet për disa orë në makinë nga prindërit, vdes vajza 17-muajshe

Një vajzë e vogël 17 muajshe vdiq për shkak të të nxehtit, pasi u harrua në makinë nga prindërit e saj. Ngjarja ndodhi dje në Vicenza dhe është e fundit në një seri të rasteve të ngjashme të regjistruara në Itali dhe më gjerë.

Prindërit dhe dy djemtë së bashku me vajzen 17-muajshe kishin dalë për pazar dhe me të ardhur në shtëpi parkuan makinën . Në oborr ata takuan fqinjët dhe u ndalën për të biseduar Ky ishte pikërisht edhe momenti i hutimit që solli tragjedinë. Prindërit dolën nga makina së bashku me dy djemtë por harruan vajzën e vogël e cila qëndronte në sediljen e pasme. Vetëm disa orë më pas prindërit kuptuan që vajzën nuk e kishin në shtëpi. Në këtë pikë vrapuan drejt parkingut dhe telefonuan ambulancën por ishte tepër vonë. Vajza kishte ndërruar jetë dhe autopsia nxorri që kjo kishte ardhur si pasojë e të nxehtit.

 Babai dhe nëna e fëmijës janë me origjinë nga Bregu i Fildishtë dhe tani janë nën hetim për vrasje. Rastin po e hulumton një skuadër e specializuar në Vicenza.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011883020401001
array(1) { ["section"]=> string(73) "harrohet-per-disa-ore-ne-makine-nga-prinderit-vdes-vajza-17-muajshe-12414" }