Harrojeni 'Black Friday', kjo është dita me ofertat rekord për blerje në... (E PLOTË)

Publikuar tek: bota, më 13:51 30-11-2020 Harrojeni 'Black Friday', kjo është dita me ofertat rekord për blerje në... (E PLOTË)

"Black Friday" është një nga ditët kur njerëzit turren drejt qendrave tregtare dhe dyqaneve për të përfituar nga uljet e kësaj dite.

Ekziston edhe një ditë tjetër, që është industria “Cyber Monday” (e hëna kibernetike) e cila kap një rekord prej 12.7 miliardë dollarësh, lidhur me shitjet në internet sipas vlerësimeve të fundit të kompanisë, duke tejkaluar shitjet online të së Premtes së Zezë.

Konsumatorët kishin rezervuar për rreth dy muaj më parë nga shitësit me pakicë, të cilët koërkonin të rikuperonin shitjet e humbura për shkak të mbylljes nga koronavirusi.

Amazon.com shtyu veprimtarinë e saj vjetore promovuese të verës deri në tetor, duke krijuar një sezon më të gjatë se kurrë.

Për shkak të pandemisë, disa nga njerëzit donin të shmangnin turmat për të mos rrrezikuar një infektim nga koronavirusi dhe kështu vendosën që të përfitojnë nga ofertat e dhëna online.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « iPhone nuk është rezistent ndaj ujit, kompania Apple gjobitet me 10 milion euro për mashtrim
Reperi i famshëm qëllohet me armë zjarri, ndërron jetë në moshën 26 vjeçare »
Article Logic
Execution time: 0.010870218276978
array(1) { ["section"]=> string(84) "harrojeni-black-friday-kjo-eshte-dita-me-ofertat-rekord-per-blerje-ne-e-plote-229644" }