Harrojeni motin me diell, ja si do të jenë temperaturat në ditët e fundit të vitit

Publikuar tek: aktualitet, më 12:17 26-12-2017 Harrojeni motin me diell, ja si do të jenë temperaturat në ditët e fundit të vitit

Ditëve me diell u erdhi fundi. Lajme jo të mira vijnë sa i përket parashikimit të motit për ditët e fundit të vitit.

Në këto ditë festash temperaturat do të pësojnë një ulje drastike dhe në zonat malore do të ketë reshje dëbore.

Në vendet malore ttemperaturat do të ulen drastikisht në minus 5 gradë celsius. Ky ndryshim pritet të vijë në datat 28, 29, 30 dhjetor.

Reshje e shiut dhe të borës do të vazhdojnë deri në ditën e fundit të vitit 2017.

Sipas meteoalb, më 26-27 dhjetor temperaturat do të jenë, minimalja 0 dhe maksimalja 17.

Ndonëse temperaturat do të njohin rritje në pjesën më të madhe të vendit, duke nisur nga sot do të ketë reshje shiu dhe bore.

Gjatë ditës së martë, moti në vendin tonë parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura.

329684.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.055046081542969
array(1) { ["section"]=> string(88) "harrojeni-motin-me-diell-ja-si-do-te-jene-temperaturat-ne-ditet-e-fundit-te-vitit-104393" }