Harrojini ditët pa reshje, ja si ndryshon moti nga sot

Publikuar tek: aktualitet, më 07:12 02-01-2019 Harrojini ditët pa reshje, ja si ndryshon moti nga sot Foto ilustruese

Reshjet e shiut dhe të dëborës do të rikthehen në Shqipëri. Pas ditëve të fundit të thata dhe të ftohta, pritet që reshjet të nisin në të gjithë vendin.

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për të mërkurën.

Reshjet

Të mërkurë priten reshje lokalisht të dobëta gjatë pjesës së dytë të ditës (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Reshje në formë dëbore priten deri në 400m mbi nivelin e detit (në zona të kufizuara mund të zbresin dhe poshtë këtij niveli).

Temperaturat

Të mërkurën temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 2 / 11 °C

në vendet e ulëta: 0 / 8 °C

në vendet malore: -5 / 3 °C

Era

Të mërkurën era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare. Në zonat malore në Veri do të fryjë deri e fortë sot pasdite.

auto_49548106_1246407848846392_8242111389997465600_n1546380368.jpg

auto_49338689_1246407865513057_2996258649858375680_n1546380367.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Messenger sjell një opsion të veçantë, ja për se bëhet fjalë (Foto)
Vrau gruan aksidentalisht në orët e para të 2019-ës, jepet vendimi për burrin »
Article Logic
Execution time: 0.011922121047974
array(1) { ["section"]=> string(60) "harrojini-ditet-pa-reshje-ja-si-ndryshon-moti-nga-sot-147221" }