Harroni postulatet për miq e të dashur te kafenetë “Sophie”, tashmë janë zaptuar me sukseset e qeverisë “Rama”

Publikuar tek: aktualitet, më 18:35 10-09-2017 Harroni postulatet për miq e të dashur te kafenetë “Sophie”, tashmë janë zaptuar me sukseset e qeverisë “Rama”

Ka ndodhur e pabesueshmja për të gjithë ata që kanë shkuar në një brand të njohur kafeneje në Tiranë “Sophie” dhe bashkë me kafen u serviret edhe nganjë maksimë.

Deri pak ditë më parë shprehjet e gjetura në letrat që shoqëronin kafen ishin: Do takosh një mik; ke një rrugë për të bërë; gjërat e bukura ndodhin kur I kërkon etj…

Por duke nisur nga sot, në letrat që shoqërojnë kafen gjithcka ka ndryshuar, dhe këtë e ka konstatuar aktori I humorit, gazetari I emisionit investigative Stop Gentian Zenelaj.

“Shëndet I mirë dhe mirëqenie”; “Ujësjellës-kanalizime”; apo “Punë dinjitoze e rritje ekonomike” janë parrullat e reja që kanë zëvendësuar postulatet e zakonshme që shoqëronin letrat me kafenë te Sophie.

“Ishin të lezetshme deri dje....Dikush të do..lajm nga jashtë shtetit....do fillosh punë...etj etj....por kjo Ujë dhe Kanalizime?!?!?!?!??! Seriozisht ....deri këtu.?!?!?!?!? Sport Kalitje Shëndet.....Armiku na ka në grykë të pushkës,Ne e kemi në grykën e topit” shkruan Gentian Zenelaj.

Duket se është ndonjë projekt PR i qeverisë shqiptare përsa kohë që është pranuar një bashkëpunim I tillë me një ndër kafenetë e Tiranës. Por duket se shumë klientëve, nuk do t’u pëlqejë kjo gjë: Më shumë lekë ndoshta nga qeveria dhe më pak kafe të shitura nëpër klube? Kjo do të shihet në vazhdim…

fthy5r6ju6jfgh5.jpg

sdfger5hjjjk5.jpg

sdfe5trhe45th45hdfgh.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0096399784088135
array(1) { ["section"]=> string(111) "harroni-postulatet-per-miq-e-te-dashur-te-kafenete-sophie-tashme-jane-zaptuar-me-sukseset-e-qeverise-rama-91849" }