Harta botërore për madhësinë e gjirit, ja pozicioni ku renditet Shqipëria

Publikuar tek: bota, më 14:55 22-10-2017 Harta botërore për madhësinë e gjirit, ja pozicioni ku renditet Shqipëria Harta

Gazeta britanike, Ekspres ka bërë një rendtije për sa i përket madhësisë së gjirit.

Sipas kësaj harte madhësia e gjirit ndryshon mesatarisht nga një vend në një tjetër, me Rusinë që del në krye, së bashku me Suedinë, Finlandën dhe Norvegjinë që përfsihen në grupin A.

Ndërsa femrat nga Amerika, Gjermania, Kolumbia, Islanda dhe Venezuela, futen në grupin e femrave me madhësinë e gjoksit në grupin B.

Ndërkohë në Australi, Kanada, Mbretërinë e Bashkuar, Francë, Brazil dhe Itali mesatarja është me femra që grupohen në grupin C.

Në këtë grupin përfshihen edhe femrat shqiptare sipas këtij studimi të gazetës britanike Ekspres.

Ekspertët që kanë punuar për të prodhuar këtë hartë kanë punuar në 92 vende të ndryshme dhe kanë bërë matje të gjirit të disa femrave duke dalë në mesataren e vendit. /newsbomb.al.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Humb kontrollin e makinës dhe përplaset me pemën, vdes shqiptari në Itali (EMRI)
Zbulimi i madh në Gjermani mund të ndryshojë historinë e njerëzimit »
Article Logic
Execution time: 0.0044071674346924
array(1) { ["section"]=> string(78) "harta-boterore-per-madhesine-e-gjirit-ja-pozicioni-ku-renditet-shqiperia-96791" }