Harta / Cili shtet europian prodhon më shumë luftëtarë për ISIS?

Publikuar tek: bota, më 13:33 20-11-2015 Harta / Cili shtet europian prodhon më shumë luftëtarë për ISIS?

Pas sulmeve terroriste në Paris, masat e sigurisë janë rritur ndjeshëm në të gjitha shtetet europiane ndërsa shërbimet sekrete bashkëpunojnë për të zbuluar gjurmët e ekstremistëve në Europë, duke kontribuuar në parandalimin e ngjarjeve të rënda.

Por edhe pse mund të mos jetë surprizë, “The Independent” ka publikuar një hartë ku tregohen shtetet që prodhojnë më shumë xhihadistë, ku vendet e para i zënë shtetet ballkanike.

Sipas të dhënave, Bosnja dhe Hercegovina është shteti që ka nxjerë më shumë xhihadistë, 92 për 1 milion njerëz. Në vend të dytë është Kosova dhe në të tretin Shqipëria.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013467073440552
array(1) { ["section"]=> string(66) "harta-cili-shtet-europian-prodhon-me-shume-luftetare-te-isis-25890" }