Harta: Shqipëria pjesë e 1 prej 3 rrugëve kryesore të shpërndarjes së heroinës në botë

Publikuar tek: aktualitet, më 21:29 13-08-2015 Harta: Shqipëria pjesë e 1 prej 3 rrugëve kryesore të shpërndarjes së heroinës në botë

Shqipëria është pjesë e linjës të transportit të heroinës nga Afganistani në Turqi e ku përmes vendit tonë kalon nëpër Europë.

Harta tregon tre rrugët kryesore të transportit të heroinës nëpër botë, rruga e veriut, rruga e jugut dhe rruga e Ballkanit. Ndërsa të gjitha të tjerat janë degë e këtyre rrugëve kryesore.

Harta është publikuar nga Banka e Amerikës, Merrill Luynch Global Investment Strategy.

heroin.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Gabi” rikthehet te sheshi i "Brrylit" por policia bashkiake i bllokon mallin
Pranga 25 vjeçarit që kundërshtoi policinë. Ja akuzat që bien mbi të »
Article Logic
Execution time: 0.010931015014648
array(1) { ["section"]=> string(91) "harta-shqiperia-pjese-e-1-prej-3-rrugeve-kryesore-te-shperndarjes-se-heroines-ne-bote-18335" }