Hartat shkatërruese tregojnë të shtënat që kanë tronditur SHBA-të në vitin 2017

Publikuar tek: bota, më 19:58 03-10-2017 Hartat shkatërruese tregojnë të shtënat që kanë tronditur SHBA-të në vitin 2017

Amerika është tronditur nga 46,695 incidente me të shtëna deri më tani këtë vit. Prej tyre, 11,686 rezultuan me vdekje dhe 23,717 u plagosën, sipas shifrave nga Arkivi i Dhunës së Armëve.

Më shumë se 540 të lënduar apo të vrarë këtë vit ishin fëmijë, dhe 2,439 ishin adoleshentë. Këto shifra të vitit 2017 tregojnë se harta shkatërruese, të cilat japin një pasqyrë se sa e keqe është kriza e armëve amerikane. Policia e Las Vegas është ende duke u përpjekur të gjejë përse Stephen Paddock vrau 59 njerëz dhe plagosi më shumë se 520 të tjerë në sulin e fundit nëë SHBA.

Ai kontrolloi në një dhomë në Hotelin e Mandalay Bay dhe zgjodhi njerëzit në Festivalin 91 të Harvest në Las Vegas Strip të dielën. Donald Trump ka thënë se sulmi ishte 'një akt i së keqes”. Presidenti tha: "Ai vrau brutalisht më shumë se 50 vetë dhe plagosi qindra të tjerë. Ishte një vepër e keqe e pastër.

fgfgfgf.jpg

ggggg.jpg

fffff.jpg

dddsd.jpg

ertertfd.jpg

erterterterterter.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 35 vjeçarja mendonte se vrima në fytyrë ishte mustaqe, por u shokua kur doli kancer vdekjeprurës
Alarm, vullkani më i rrezikshëm në botë gati të shpërthejë »
Article Logic
Execution time: 0.011938095092773
array(1) { ["section"]=> string(85) "hartat-shkaterruese-tregojne-te-shtenat-qe-kane-tronditur-shba-te-ne-vitin-2017-94622" }