Has/ Një punëtor humbet jetën në minierë, bie nga lartësia

Publikuar tek: aktualitet, më 14:21 04-08-2015 Has/ Një punëtor humbet jetën në minierë, bie nga lartësia

Një 56 vjeçar, punëtor në minierën e Valhenit në Has, ka gjetur vdekjen pasi ka rënë nga një lartësi e konsiderueshme.

Magjun Aliaj ishte duke punuar në një tunel të minierës brenda galerisë ku ka rëshqiptur dhe më pas është rrëzuar nga lartësia.

Policia po vijon hetimet për të zbardhur plotësisht ngjarjen e rëndë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zjarr i madh në kodrat e Krujës, digjen 3 hektarë pyje
172 kilogramë duhan i ngrirë kontrabandë në dogana, kallëzohen në Prokurori 5 persona »
Article Logic
Execution time: 0.012257099151611
array(1) { ["section"]=> string(62) "has-nje-punetor-humbet-jeten-ne-miniere-bie-nga-lartesia-17713" }