Hashim Thaçi jep lajmin e papritur, është gati të tërhiqet nga politika

Publikuar tek: rajon, më 08:40 02-04-2020 Hashim Thaçi jep lajmin e papritur, është gati të tërhiqet nga politika Presidenti i Kosoves Hashim Thaci

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka dhënë një lajm të papritur reth karrierës së tij politike, pasi ka deklaruar se mund të tërhiqet pas përfundimit të mandatit të Presidentit.

“Pasi e kam menduar gjatë, kam vlerësuar se duhet t’i kthehem vetes”, ka thënë ai në Pressing.

Ky vendim i Thaçit vjen pas krizës politike që ka Kosova, pasi vetëm pak ditë më parë qeceria Kurti u rrëzua me anë të një mocioni mosbesimi.

Thaçi thotë se do të bëjë punë të tjera jashtë politikës, si dhe do të kalojë më shumë kohë me djalin e tij.

"Jeta është më interesante sesa një orientim, do ta bëjë një punë jashtë politikës.
Tashmë Endriti i ka bërë 20 vjet, dhe shpesh më vjen keq pse i kam kushtuar kaq pak kohë”, u shpreh ai.

Më herët Thaçi është shprehur se do të dëshironte që të qëndronte edhe një mandat tjetër si President, por duket se ka ndërruar mendje.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0097341537475586
array(1) { ["section"]=> string(77) "hashim-thaci-jep-lajmin-e-papritur-eshte-gati-te-terhiqet-nga-politika-201002" }