Hashim Thaçi përgatit çajin vetë në Japoni

Publikuar tek: rajon, më 09:24 11-09-2019 Hashim Thaçi përgatit çajin vetë në Japoni

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ndodhet në një vizitë zyrtare në Japoni.

Kreu i shtetit, zhvilloi dje disa takime me zyrtarë japonez, si edhe me disa nxënës.

Ndërsa sot në mëngjes ai ka përgatitur çaj sipas traditës japoneze.

“Kultura e përgatitjes së çajit në Japoni është unike në botë. Një ceremoni të përgatitjes së çajit, sipas traditës, e udhëhoqa edhe vetë, në nderim të mikpritjes dhe shijimit të natyrës”, ka shkruar Thaçi në Facebook.

hhh-901x600.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093519687652588
array(1) { ["section"]=> string(49) "hashim-thaci-pergatit-cajin-vete-ne-japoni-178034" }