Hashim Thaçi: Si shtet dhe shoqëri krenohemi me romët

Publikuar tek: rajon, më 10:58 08-04-2020 Hashim Thaçi: Si shtet dhe shoqëri krenohemi me romët

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka shprehur urimet më të mira me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Romëve.

Përmes një postimi në ‘Facebook’, ai deklaron se shoqëria dhe shteti krenohet me komunitetin rom, ashtu si me të gjitha komunitetet tjera, që janë pasuri e shoqërisë.

Më tej, Thaçi premton se do të angazhohet edhe më shumë për avancimin dhe integrimin e komunitetit rom në çdo sferë të jetës sonë.

Postimi i plotë:

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Romëve, komunitetit rom të Kosovës i shpreh urimet më të mira. Në Republikën e Kosovës komuniteti rom luan rol të rëndësishëm dhe është pjesë aktive e jetës politike dhe institucionale.

Si shoqëri dhe si shtet ne krenohemi me komunitetin rom, ashtu si me të gjitha komunitetet tjera, që janë pasuri e shoqërisë sonë. Ashtu si deri tani, do të angazhohemi edhe më shumë për avancimin dhe integrimin e komunitetit rom në çdo sferë të jetës sonë.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0096609592437744
array(1) { ["section"]=> string(59) "hashim-thaci-si-shtet-dhe-shoqeri-krenohemi-me-romet-201835" }