Haxhia: Këta protestojnë që Zeni me Arminën të vazhdojnë qejfin me paratë e vjedhura

Publikuar tek: politike, më 16:10 19-02-2017 Haxhia: Këta protestojnë që Zeni me Arminën të vazhdojnë qejfin me paratë e vjedhura

Protesta e opozitës të udhëhequr nga Partia Demokratike dhe Kreshnik Spahiu i Aleancës Kuqezi është komentuar edhe nga ish-truproja i Sali Berishës, Izet Haxhia, që shpesh hedh deklarata “bombastke” në Facebook-un e tij.

Haxhia ironizon protestën duke thënë se tashmë ka ikur koha e “dhjetoristëve” dhe ka ardhur koha e “shkurtistëve” të cilët protestojnë për të “ruajtur çifligun e Berishës”.

Izet Haxhia në Facebook:

Duke ndjekur protesten e Shkurtistave .Iku koha e dhjetoristeve,erdhi koha e shkurtisteve.Ne protestonim ta benim Shqiprine si gjithe Europa ,keta qe ta ruajn çiflikun e berishes e kopes se tij.Ne protestonim te shembej blloku e bllokmenet ,keta protestojne qe zeni me arminen te bejne qejf te qete me parate e vjedhura.Ne protestonim qe te denoheshin krimet e diktatures ,keta qe te nuserojne perseri ata qe ja kaluan ne krime edhe diktatures vete.Ne protestonim qe te vendosej drejtesia e ligji i barabarte per te gjithe,te largoheshin nga sistemi i drejtesise ata qe kishin denuar me mijra njerez te pafajshem per fjalen e lira ,keta qe te vazhdojne sundimin korporta e krimit te plepave.Ne protestonim te largoheshin nga.jeta politike sigurimsat e bashpuntoret e tyre ,keta qe te bejne kryeminster nje kamarjer te sigurimit.Shkurti iken shpejt e shume shpejt vjen qershori.Kjo qeveri e korruptuar ,nuk mundet as me çadra ,as me dordolece te tipit spahiu ,e aq me teper me kamarjer sigurimi apo qytetar dixhital ,kjo mundet me alternativa e njerez te paster qe i shpallin e mbrojne keto alternativa ..

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0090479850769043
array(1) { ["section"]=> string(89) "haxhia-keta-protestojne-qe-zeni-me-arminen-te-vazhdojne-qejfin-me-parate-e-vjedhura-69229" }