Haxhinasto dhe Veliaj inspektojnë punimet për Unazën e Re: Probleme me shpronësimet

Publikuar tek: politike, më 14:34 05-01-2016 Haxhinasto dhe Veliaj inspektojnë punimet për Unazën e Re: Probleme me shpronësimet

Kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj dhe ministri i Transporteve, Edmond Haxhinasto, kanë inspektuar sot punimet për segmentin e Unazës së Re, duke u shprehur se puna do të përfundojë brenda këtij viti.

Veliaj tha se problem mbetet shpronësimi i banorëve të cilët edhe pse kanë ndërtuar në mënyrë të paligjshme dhe mbi kolektorë, dispononjë hipotekë, çka është një absurditet.

Ministri i Transporteve, Haxhinasto tha se situata e motit do të përkeqësohet pasi rreshjet e shiut dhe borës pritet të shtohen. Ndërsa Veliaj u shpreh se qyetetarët duhet të shmangin qarkullimin ditën e nesërme gjatë orës 14:00 dhe 17:00.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011070966720581
array(1) { ["section"]=> string(88) "haxhinasto-dhe-veliaj-inspektojne-punimet-per-unazen-e-re-probleme-me-shpronesimet-29203" }