Haxhinasto në takimin e Entit Europian: Kemi ujë të mjaftueshëm, por problemi është rrjeti

Publikuar tek: politike, më 11:03 16-03-2016 Haxhinasto në takimin e Entit Europian: Kemi ujë të mjaftueshëm, por problemi është rrjeti

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto në një takim me Entin Europian për ujin, ka thënë se Shqipëria ka ujë të mjaftueshëm, por ka edhe probleme me rrjetin.

Haxhinasto ka shpjeguar në këtë takim disa pika të reformës ndërsa në fjalimin e tij ai ka thënë se “sistemi ka një humbje prej 67 % të ujit që prodhohet në Shqipëri. Ne synojmë për disa ndryshime në intitucion. Ne kemi ujë të mjaftueshëm, por problemi është rrjeti.

Cilësia ë ujit është një pjesë e rëndësishme për reformën, por kemi shumë punë për të bërë për cilësinë e ujit. Do ishte mirë të merrnim eksperiencën tuaj për të zgjidhur këto probleme”, ka përfunduar Haxhinasto.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0090980529785156
array(1) { ["section"]=> string(94) "haxhinasto-ne-takimin-e-entit-europian-kemi-uje-te-mjaftueshem-por-problemi-eshte-rrjeti-35227" }