Haxhinasto: Shqipëria do të miratojë Kodin e ri Hekurudhor

Publikuar tek: ekonomi, më 12:14 10-02-2015 Haxhinasto: Shqipëria do të miratojë Kodin e ri Hekurudhor

Ministri i Ekonomisë  Edomond haxhinasto, ka marrë pjesë në takimin rajonal  të programit të bashkëpunimit transkombëtar për Europën Juglindore (SEETCP).

Ai ka thënë se Shqipëria do të miratojë Kodin e ri Hekurudhor. Sipas ministrit Haxhinasto, mbështetja dhe promovimi i Hekurudhës është me shumë rëndësi për zhvillimin e vendit.

“Hekurudha do të sjellë rritje ekonomike dhe punësim”- ka thënë ndër të tjera  Edmond Haxhinasto në takimin rajonal.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091879367828369
array(1) { ["section"]=> string(62) "haxhinasto-shqiperia-do-te-miratoje-kodin-e-ri-hekurudhor-2916" }