HEC-et në Valbonë, gjykata jep vendimin

Publikuar tek: aktualitet, më 09:04 28-03-2018 HEC-et në Valbonë, gjykata jep vendimin

Gjykata Asministrative rrëzon padinë e 27 banorëve të Tropojës për ndërtimin e HEC-eve në Valbonë.

Sipas vendimit të Gjykatës ndërtimi i HEC-eve në Valbonë do të vazhdojë.

Banorët e Tropojës kishin depozituar në Gjykatë padinë për ndërtimin e HEC-eve në Luginën e Valbonës, duke paralajmëruar për një masakër ekologjike që po përgatitet ndaj lumit. 

Ata janë shprehur më herët se Lugina e Valbonës është përmbytur si pasojë e daljës nga shtrati të ujit të një prej degëve më të mëdha të Valbonës. Prej kohësh ka reagime të shumta nga shoqëria civile për HEC-et që do të bëhen në Valbonë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « GODITET Chat-Line në TIRANË/ Arrestohet tutorja e prostitucionit virtual dhe një vajzë (DETAJE)
AKU konfiskon MISHIN E VIÇIT, kush është PRONARI tregtar dhe çfarë u zbulua (EMRI-DETAJE) »
Article Logic
Execution time: 0.010367155075073
array(1) { ["section"]=> string(45) "hec-et-ne-valbone-gjykata-jep-vendimin-114783" }