Hedh drogën nga xhamat e makinës dhe i shpëton Policisë, shpallet në kërkim 25 vjeçari

Publikuar tek: aktualitet, më 09:35 06-09-2017 Hedh drogën nga xhamat e makinës dhe i shpëton Policisë, shpallet në kërkim 25 vjeçari

Policia e Gjirokastrës ka shpallur në kërkim një person nga Kalivaçi në Memaliaj, i cili akuzohet për “Trafikim të lëndëve Narkotike”

Sipas Policisë, 25 vjeçari me iniciale S.Z në aksin Kalivaç-Krahës po udhëtonte me mjetin e tij “Fiat Punto” dhe nuk i ka ndaluar thirrjes së Policisë duke u larguar me shpejtësi.

Gjatë kësaj kohe, nga makina ai ka hedhur nga xhamat e makinës 2 thasë me lëndë të dyshuara si kanabis. Pas këtij veprimi 25-vjeçari ka braktisur makinën e tij në fshatin Krahës dhe është është larguar në drejtim të paditur.

Pesha totale e lëndës narkotike rezultoi 23 kg e 500 gr, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale. Po kryhen veprimet hetimore për dokumentimin e plotë të ngjarjes si dhe po punohet për kapjen e këtij shtetasi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sekuestrohen 32.4 kg drogë në Durrës, në kërkim pronari 41-vjeçar
Fauna në rrezik, 75 % e peshqve në ujërat e ëmbël në zhdukje nga ndërimi i HEC-eve »
Article Logic
Execution time: 0.012079954147339
array(1) { ["section"]=> string(91) "hedh-drogen-nga-xhamat-e-makines-dhe-i-shpeton-policise-shpallet-ne-kerkim-25-vjecari-91324" }