Hedhin pas 100 ditë, banorët e Astirit sërish në protestë

Publikuar tek: aktualitet, më 17:50 12-02-2019 Hedhin pas 100 ditë, banorët e Astirit sërish në protestë

Edhe pse gjatë mbrëmjes së djeshme shënoi plot 100 ditë, protesta e astirit duket se nuk ka të përfunduar.

Banorët kanë sërish të protestojnë me pankarta në duar.

Ata kërkojnë dëmshpërblim sipas vlerës së tregut për banesat si dhe anulimin e projektit të ‘Unazës së Madhe’.

Në mbështetje të tyre si gjithmonë është dhe opozita me deputetët e saj si Klevis Balliu.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E kërkonin në qiell dhe e gjejnë në tokë, kthehet në Tiranë 'Lasgushi' i 'Air Albania'
U fotografua me Salianjin, flet Ahmetaj: Doja ta 'helmoja'... »
Article Logic
Execution time: 0.0044498443603516
array(1) { ["section"]=> string(63) "hedhin-pas-100-dite-banoret-e-astirit-serish-ne-proteste-152522" }