Helikopteri i presidentit të klubit të njohur pushtohet nga flakët

Publikuar tek: sport, më 22:53 27-10-2018 Helikopteri i presidentit të klubit të njohur pushtohet nga flakët

Helikopteri i pronarit të klubit anglez Leicester City është rrëzuar papritur pranë stadiumit të “Dhelprave” “King Power”. 

Media prestigjioze “BBC” raporton se nuk dihet nëse kreu i Leicesterit Vichai Srivaddhanaprabha ndodhej në helikopter, por pamjet e regjistruara janë vërtet të frikshme.

Njëri prej punonjësve të stadiumit deklaroi se helikopteri u ngrit në fluturim si zakonisht, por dyshohet se shkak I aksidentit ka qenë problemet në helikën e vogël në bishtin e helikopterit.

60-vjeçari tajlandez është njëri prej pronarëve më të pasur të kampionati anglez Premier League (pasuria e tij llogaritet përafërsisht në 4.3 miliardë €).

Ai u bë president i klubit në 2011 dhe arriti të ngrinte titullian kampion të Anglisë në 2016, duke kontribuar në një ngjitje të paparë të klubit në elitën e futbollit britanik dhe europian.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019506216049194
array(1) { ["section"]=> string(73) "helikopteri-i-presidentit-te-klubit-te-njohur-pushtohet-nga-flaket-139344" }