Helikopteri misterioz, si u alarmua policia për uljen e tij në fushën e vjetër të Vlorës

Publikuar tek: aktualitet, më 12:17 10-06-2015 Helikopteri misterioz, si u alarmua policia për uljen e tij në fushën e vjetër të Vlorës

Një helikopter ‘’misterioz’’ ka alarmuar qytetarët dhe policinë e Vlorës, pas fluturimit të tij mbi qytet dhe uljes në fushën e vjetër të Vlorës.

Top Albania Radio dha njoftimin në orën 13.00 që një helikopteri misterioz u ul në fushën e vjetër të Vlorës, e cila në fakt është një fushë e braktisur që ka 25 vjet që nuk përdoret.

Menjëherë ka shkuar në vendngjarje policia kufitare.

I kontaktuar nga Neësbomb.al, drejtori i policisë së Vlorës thotë që është një helikopter, i cili është marrë me qira nga regjisori Saimir Kumbaro, për të realizuar një film. Sipas komunikimit të tij, helikopteri është me leje nga Aviacioni Civil dhe Ministria e Mbrojtjes. Ende nuk dihet se çfarë filmi po realizon Kumbaro. Vitin e kaluar Kumbaro ka rrëfyer se ka patur në mendje të realizonte një film me metrazh të gjatë, titulluar ''Komedi'', i cili do tregonte eksodin masiv të 1991. 

Me siguri që nëse regjisori Kumbaro do lexojë historinë e alarmit që krijoi helikopteri i tij te policia dhe banorët, do mund ta përdorte shumë mirë në filmin në fjalë, ose tek filmat e ardhshëm që do realizojë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Një shqiptar i Konfederatës së emigrantëve, në Parlamentin grek për ligjin për nënshtetësinë
Morën rryshfet, arrestohet mjekja dhe dy infermierë të spitalit të Vlorës, njëra shpallet në kërkim »
Article Logic
Execution time: 0.012941837310791
array(1) { ["section"]=> string(93) "helikopteri-misterioz-si-u-alarmua-policia-per-uljen-e-tij-ne-fushen-e-vjeter-te-vlores-13187" }