Helmimi i 61 nxënësve në Postribë, flet pronari i biznesit pranë shkollës: Nuk tregtoj fast-food, sanduiçët i solli një tjetër

Publikuar tek: aktualitet, më 10:28 10-10-2019 Helmimi i 61 nxënësve në Postribë, flet pronari i biznesit pranë shkollës: Nuk tregtoj fast-food, sanduiçët i solli një tjetër

Flet për mediat Gëzim Hyseni, pronari i biznesit pranë shkollës së Postribës ku u helmuan 61 nxënxës të shkollës.

Hyseni deklaron se ai nuk ka tregtuar asnjëherë ushqime fast food-i dhe se sanduiçët q kanë ngrënë fëmijkët i ka shitur dikush tjetër me biçikletë.

“Nuk kam tregtuar asnjëherë fast food. Unë shes molto dhe çokollata, sanduiçët janë shitur pranë shkollës dhe jaqnë transportuar me bickletë nga një biznes tjetër te Ura e Mesit”, mësohet të ketë thënë pronari i biznesit.

Ndërkohë Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka nisur inspektimet për biznesin, pas përgjigjes së analizave se ushqimi kishte përmbajtje të lartë salmonele.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.015530109405518
array(1) { ["section"]=> string(130) "helmimi-i-61-nxenesve-ne-postribe-flet-pronari-i-biznesit-prane-shkolles-nuk-tregtoj-fast-food-sanduicet-i-solli-nje-tjeter-181473" }