'Pije se na zgjidhen hallet', helmoi vjehrrën, gjykata dënon me 32 vite burg Marjana Çmetën

Publikuar tek: aktualitet, më 11:18 12-11-2019 'Pije se na zgjidhen hallet', helmoi vjehrrën, gjykata dënon me 32 vite burg Marjana Çmetën

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar me 32 vite heqje lirie Marjana Çmetën, e cila akuzohet për vrasjen e vjehrrës së saj Lirie Lami në vitin 2017.

Marjana Çmeta, 21 vjeç, akuzohet për ''krim brenda familjes'' dhe ''vrasje me paramendim''. Dy vite më parë, dyshohet që ajo të ketë helmuar e më pas mbytur vjehrren e saj, Lirie Lami.

21-vjeçarja në rrëfimin që ka bërë para hoxhës Hysen Shehu tregon se si e mashtroi vjehrrën 48-vjeç për të pirë “lëngun magjik”, që në fakt ishte helm për eliminimin e minjve, duke ja paraqitur si një lëng të përgatitur nga hoxha në mënyrë që të merrnin fund sherret mes tyre.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022901058197021
array(1) { ["section"]=> string(67) "helmoi-vjehrren-gjykata-denon-me-32-vite-burg-marjana-cmeten-185591" }