Hëngri ëmbëlsira në shkolle, 9-vjeçarja dërgohet me urgjencë në spital, në gjendje të rëndë për jetën

Publikuar tek: rajon, më 13:38 26-01-2021 Hëngri ëmbëlsira në shkolle, 9-vjeçarja dërgohet me urgjencë në spital, në gjendje të rëndë për jetën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Seanik, ku një vajzë 9 vjeçe ka përfunduar në spital në gjendje të rëndë.

Bëhet me dije se vajza e vogël, gjatë oratit të pushimit në shkollë kishte ngrënë disa ëmbëlsia dhe në pas pësoi shok alergjik.

Menjëherë sapo 9-vjeçarja ka ngrënë ëmbëlsirat është ndjerë keq. Shkolla ka thirrur menjëherë ambulancën dhe e kanë dërguar në spital.

Mësohet se gjendja e saj është e rënduar dhe se shëndeti i saj nuk është përmirësuar aspak.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kryeministri i Italisë Giuseppe Contes u komunikon ministrave dorëheqjen
»
Article Logic
Execution time: 0.011677026748657
array(1) { ["section"]=> string(106) "hengri-embelsira-ne-shkolle-9-vjecarja-dergohet-me-urgjence-ne-spital-ne-gjendje-te-rende-per-jeten-236460" }