Heqja e mandatit të Rakipit e Rehovicës, KQZ i zëvendëson zyrtarisht

Publikuar tek: barometri, më 07:19 16-01-2018 Heqja e mandatit të Rakipit e Rehovicës, KQZ i zëvendëson zyrtarisht

Pas heqjes së mandatit të deputetit të PDIU në Elbasan, Aqif Rakipi, si dhe deputetit tjetër Gledion Rehovica, ky i fundit nga radhët e LSI për Beratin, Komisioni Qendror Zgjedhor ka plotësuar vakancat.

Kështu, KQZ i ka dhënë të drejtën Dritan Bicit, i katërti në listë, për të hyrë në Kuvend si deputet për qarkun e Elbasanit Gjithashtu KQZ i ka dhënë mandatin Silva Cakës për të zëvendësuar Gledion Rehovicën përmes votimit, 7 vota pro e asnjë kundër.

Dy deputetët Rakipi e Rehovica u prekën nga ligji i dekriminalizimit dhe KQZ vendosi t’u heqë mandatet për t’i zëvendësuar përkatësisht me Bicin e Cakën.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025306940078735
array(1) { ["section"]=> string(74) "heqja-e-mandatit-te-rakipit-e-rehovices-kqz-i-zevendeson-zyrtarisht-106708" }