Heqja e taksës ndaj Serbisë, përfaqësuesi i lartë i BE: Ndihem i lumtur, vendim i rëndësishëm

Publikuar tek: rajon, më 11:02 01-04-2020 Heqja e taksës ndaj Serbisë, përfaqësuesi i lartë i BE: Ndihem i lumtur, vendim i rëndësishëm

Josep Borell, Përfaqësuesi i lartë i BE është shprehur se ndihet I lumtur për heqjen e taksës 100% të mallrave që vinë nga Serbia, Bosnja e Hercegovina.

Me anë të një postimi Borell ka thënë se ndihet i lumtur për këtë marreveshje veçanërisht në kohën kur të gjitha vendet po përballen me COVID-19.

 “Ndihem i lumtur kur shoh vendimin për heqjen e plotë të tarifës nga qeveria e Kosovës për mallrat që vijnë nga Serbia dhe Bosnja dhe Hercegovina. Ky është një vendim shumë i rëndësishëm. Bashkëpunimi rajonal është thelbësor dhe mirëmbajtja e fluksit të mallrave, veçanërisht në kohën e krizës Covid-19”, shkroi Borrell.

Kujtojmë se duke nisur nga dita e sotme Qeveria në detyrë e Kosovës ka marrë vendim që të heqë tarifën 100 për qind ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, duke aplikuar masën e reciprocitetit me Serbinë.

91307680_662812774475476_1416066888043069440_n.png

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0096797943115234
array(1) { ["section"]=> string(97) "heqja-e-takses-ndaj-serbise-perfaqesuesi-i-larte-i-be-ndihem-i-lumtur-vendim-i-rendesishem-200884" }