Heqja ‘gjysmake’ e taksës, vjen reagimi I PRERË nga Shtëpia e Bardhë për Albin Kurtin: Nuk e mbështesim, po gabon rëndë

Publikuar tek: rajon, më 00:58 28-02-2020 Heqja ‘gjysmake’ e taksës, vjen reagimi I PRERË nga Shtëpia e Bardhë për Albin Kurtin: Nuk e mbështesim, po gabon rëndë I derguari i Trump, Richard Grenell - Kryeministri Kurti

I dërguari special i Presidentit Donald Trump, Richard Grenell për dialogun Kosovë-Serbi reagon pas vendimit të Albin Kurti sot për të hequr me kushte taksën ndaj mallrave serbe.

Grenell përmes një postimi në Twitter, shkruan se Shtëpia e Bardhë nuk mbështet vendimin e Kurti për heqjen gjysmake të taksës, duke theksuar se tarifa duhet të hiqet plotësisht.

‘Ne nuk mbështesim heqjen gjysmake të taksës nga kryeministri Kurti. Qëndrimi ynë është i qartë: Tarifa të hiqet plotësisht. Zoti Kurti është duke bërë një gabim serioz, dhe kjo i ëhstë bërë e qartë Presidenti Thaçi sot në Shtëpinë e Bardhë’, shkruan Grenell në Twitter.

Screenshot_7_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Heqja me kushte e taksës ndaj mallrave serbe, mediat kosovare: Në Shtëpinë e Bardhë nuk është mirëpritur vendimi i Albin Kurtit
»
Article Logic
Execution time: 0.0065391063690186
array(1) { ["section"]=> string(121) "heqja-gjysmake-e-takses-vjen-reagimi-i-prere-nga-shtepia-e-bardhe-per-albin-kurtin-nuk-e-mbeshtesim-po-gabon-rende-196722" }