Heroi i ditës në Londër, mësoni ç’bën deputeti për të shpëtuar viktimat pas sulmit terrorist (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 08:41 23-03-2017 Heroi i ditës në Londër, mësoni ç’bën deputeti për të shpëtuar viktimat pas sulmit terrorist (FOTO)

Dita e sulmit të djeshme në Londër nuk ka kaluar pa u vënë re edhe disa detaje. Ndryshe nga një pjesë e madhe e ngjarjeve të tilla, hero është bërë Tobias Ellwood, një nga deputetët britanikë.

Ish-ushtari i Royal Green Jackets (forcat speciale të ushtrisë britanike) ku ka qenë kapiten i ka dhënë ndihmën e parë policit britanik që u godit me thikë nga terroristi që la pas 3 viktima dhe 20 të plagosur. Ai i ka bërë frymëmarrje gojë më gojë, policit ndërsa është munduar t’i ndalojë hemoragjinë.

50-vjeçari duket i përlyer me gjakun e policit, por nuk ia ka dalë ta mbajë në jetë.

Edhe pse policia iu bëri thirrje të pranishmeve të mos afroheshin në shesh për shkak të rrezikshmërisë, Ellwood nuk ka marrë parasysh rrezikun, por i ka shkuar atij në ndihmë.

Deputeti ka humbur vëllanë e tij në një atentat terrorist në Bali në vitin 2002.

 

2-218.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01298713684082
array(1) { ["section"]=> string(102) "heroi-i-dites-ne-londer-mesoni-c-ben-deputeti-per-te-shpetuar-viktimat-pas-sulmit-terrorist-foto-72850" }