Heshti në ASAMBLENË e PS, por deputeti socialist shpërthen: Ca qeveritarucë, ruajnë tepsinë

Publikuar tek: politike, më 20:13 06-01-2018 Heshti në ASAMBLENË e PS, por deputeti socialist shpërthen: Ca qeveritarucë, ruajnë tepsinë

Nuk arriti të flasë në Asamblenë e PS, por deputeti socialist Pjerin Ndreu nuk e ka mbajtur dot mesazhin që ka për qeverinë dhe atë që duhet të bëj.

Pjerin Ndreu, vetëm pak minuta më parë, duket se ka qenë shumë kritik me ekzekutivin për “ruajtjen e tepsisë”, siç e konsideron ai në statusin e bërë. Madje, thotë se qeveria po e ruan tepsinë me fanatizëm.

“Arritja me e madhe e 100 diteve te qeverisjes eshte ruajtja e tepsise ! Ca qeveritaru-ce kanë harru se kush i ka sjelle e mban ne pushtet ! Gezuar Baftjar !”, shkruan Ndreu në facebook.

Një kritikë kjo dhe për ekzekutivin që po ecën me hapa breshke për reformën në administratë.

Screenshot_29.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011130094528198
array(1) { ["section"]=> string(95) "heshti-ne-asamblene-e-ps-por-deputeti-socialist-shperthen-ca-qeveritaruce-ruajne-tepsine-105684" }