Hetimet e segmentit rrugor Tiranë-Elbasan, MINISTRI I RAMËS në Prokurori

Publikuar tek: politike, më 19:05 24-02-2018 Hetimet e segmentit rrugor Tiranë-Elbasan, MINISTRI I RAMËS në Prokurori

Vazhdojnë hetimet për abuzimet me fondet e autostradës Tiranë-Elbasan.

Pas marrjes së dëshmive të dy ish-ministrave Edmond Haxhinasto dhe Sokol Dervishaj, Prokuroria e Krimeve të Rënda pritet të marrë dëshminë edhe të ministrit të Infrastrukturës dhe Energjitikës Damian Gjiknuri, shkruan Gazeta Shqiptare. 

Mësohet se ministri Gjiknuri është thirrur në Prokurori, jo si person nën hetim, por për të dhënë dëshminë pas kallezimit qe ministria e drejtuar prej tij ka bërë për abuzimet me fondet. 

Dëmi ekonomik i shkaktuar nga shkeljet kap vlerën e 53 milionë e 983 dollarë ndërsa është konstatuar edhe shkelje e disiplinën financiare në vlerën e 16 milionë e 177 dollarë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097088813781738
array(1) { ["section"]=> string(78) "hetimet-e-segmentit-rrugor-tirane-elbasan-ministri-i-rames-ne-prokurori-111339" }