Hetimi për lobimin 600 mijë dollarë të PD në Amerikë, Bardhi: Prokurori më thirri dhe më tha s' kam pyetje

Publikuar tek: politike, më 23:47 25-03-2019 Hetimi për lobimin 600 mijë dollarë të PD në Amerikë, Bardhi: Prokurori më thirri dhe më tha s' kam pyetje

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka folur mbrëmjen e sotme për thirrjen në Prokurorinë e Tiranës, lidhur me hetimet për lobimin 60 mijë dollarë në SHBA.

Në një lidhje me emisionin '360 Gradë' në Ora Neës, Bardhi ka thënë se e kanë thirrur në Prokurori vetëm sa për ta regjistruar në procesverbal, pasi nuk kishte asnjë pyetje për të.

'Në këtë çështje nuk është i përfshirë zoti Basha pavarësisht se Prokuroria ka dashur të përfshijë zotin Basha. Sot mua më ka thirrur Prokuroria për t'u pyetur. Kam patur të njëjtën thirrje si zoti Basha. Bëhet fjalë për një cështje të 2017, kur jam zgjedh sekretar në 2019. Kam shkuar në zyrën e prokurorit e kam pyetur dhe e dini cmë tha? Nuk kam asnjë pyetje më kishte ftuar kot. Më tha nëse ke dicka për të thënë thuaje dhe ta shënojmë në procesverbal', është shprehu Gazment Bardhi.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Nuk më nxjerrin dot nga PD’, Rudina Hajdari bën deklaratën e fortë
Djegia e mandateve, Mustafa Nano: Një poshtërsi e Lulzim Bashës! E bëri sepse donte... »
Article Logic
Execution time: 0.010781049728394
array(1) { ["section"]=> string(110) "hetimi-per-lobimin-600-mije-dollare-te-pd-ne-amerike-bardhi-prokurori-me-thirri-dhe-me-tha-s-kam-pyetje-157894" }