Hetimi Tatimor aksion të fortë, Rama: Bizneset akoma s’e kanë marrë vesh, koha e përfitimeve abuzive ka mbaruar

Publikuar tek: aktualitet, më 10:18 22-07-2019 Hetimi Tatimor aksion të fortë, Rama: Bizneset akoma s’e kanë marrë vesh, koha e përfitimeve abuzive ka mbaruar

Vijon aksioni i Hetimit Tatimor kundër informalitet, ku janë gjobitur dhe bllokuar dhjetëra biznese në pak ditë.

Për këtë ka reaguar sërish kryeministri Edi Rama, i cili në një postim në Facebook thotë se do të ketë zero tolerancë.

Kryeministri thekson se koha e përfitimeve abuzive në dëm të konkurencës e të konsumatorit ka mbaruar.

'#STOPINFORMALITETIT

Nga Velipoja deri në Ksamil vijojnë bllokimet ligjore të subjekteve që akoma s’e kanë marrë vesh, se koha e përfitimeve abuzive në dëm të konkurencës e të konsumatorit ka mbaruar #ZeroTolerancë', shkruan Rama.

67161987_10156851543036523_6525875628548292608_n.jpg

67102080_10156851543251523_3548773460543012864_n.jpg

67082126_10156851543266523_5500185413324636160_n.jpg

67195211_10156851543321523_6784697882587955200_n.jpg

67574926_10156851543341523_5760212564604616704_n.jpg

67118692_10156851543406523_1186399743887015936_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03408408164978
array(1) { ["section"]=> string(115) "hetimi-tatimor-aksion-te-forte-rama-bizneset-akoma-s-e-kane-marre-vesh-koha-e-perfitimeve-abuzive-ka-mbaruar-172935" }