Hidhet në erë me tritol një makinë në Tiranë, FOTO si u shkatërrua tërësisht Wolsvagen-i

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:53 30-11-2017 Hidhet në erë me tritol një makinë në Tiranë, FOTO si u shkatërrua tërësisht Wolsvagen-i ilustruese

Një ngjarje e rëndë u shënua këtë mëngjes në Tiranë.

Një makinë ka shpërthyer, ngjarje kjo e ndodhur pranë Kopshtit Botanik në kryeqytet. Paraprakisht mendohet se makina është hedhur në erë me lëndë eksplozivi, me rreth 200 gramë.

Deri tani nuk ka të dhëna për viktima apo persona të lënduar nga shpërthimi, por në vendin e ngjarjes kanë mbërritur dhjetëra forca policie.  Deri tani ende nuk dihen shkaqet e ngjarjes, si dhe në pronësi të kujt është makina. 

 Siç duket edhe nga fotot, makina është shkatërruar plotësisht. 

Makina tip “Wolsvagen” mw targë AA 946 EF ishte parkuar në një rrugë dytësore, pranë një pike grumbullimi skrapi në momentin e shpërthimit, ndërsa ende nuk është bërë ekspertiza, për zbulimin e personave që kanë vënë sasinë e tritolit, që ka shkaktuar një shpërthim të fuqishëm. Nga shpërthimi mësohet se e gjithë makina është shkatërruar tërësisht. 

 

mmmm.jpg

 

mak.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027178049087524
array(1) { ["section"]=> string(94) "hidhet-ne-ere-me-tritol-nje-makine-ne-tirane-foto-si-u-shkaterrua-teresisht-wolsvagen-i-101328" }