Hidhet në erë objekti 5-katësh në qendër të qytetit, 5 kg tritol për ta rrafshuar (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:19 23-02-2018 Hidhet në erë objekti 5-katësh në qendër të qytetit, 5 kg tritol për ta rrafshuar (FOTO)

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të kryejë nesër në orën 12.00 prishjen e objektit të pestë me shpërthim të kontrolluar në qytetin e Fierit.

Objekti është pesë kate i lartë, ndërkohë që në trupin e tij janë hapur 300 furrnella (vrima) ku do të vendosen 5 kilogramë lëndë plasëse.

Prej ditësh IKMT është duke punuar në qytetin e Fierit në kuadër të projektit të rehabilitimit të lumit Gjanica dhe qëndrës së Fierit. Operacioni i nesërm është gjithashtu pjesë e këtij plani.
 
Spacialistët e IKMT kanë marrë masat e sigurisë për kryerjen pa asnjë dëm të shpërthimit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « SHKARKOHET NGA DETYRA drejtori i portit të Durrësit, zëvendësohet me një ish-drejtues të PS
MINISTRIA JEP LAJMIN E RËNDËSISHËM: Hapen vende të reja pune, ja si mund të aplikoni »
Article Logic
Execution time: 0.010597944259644
array(1) { ["section"]=> string(92) "hidhet-ne-ere-objekti-5-katesh-ne-qender-te-qytetit-5-kg-tritol-per-ta-rrafshuar-foto-111214" }