Hidhet shorti i Kupës së Shqipërisë, përballje të lehta për “big-ët”

Publikuar tek: sport, më 21:05 02-09-2015 Hidhet shorti i Kupës së Shqipërisë, përballje të lehta për “big-ët”

Është përcaktuar kalendari i Kupës së Shqipërisë për sezonin e ardhshëm. Ndeshjet e parë të këtij kompeticioni do të nisin më 16 shtator të këtij viti dhe përfundojnë me finalen e madhe më 25 maj të vitit 2016.

Ekipet e kualifikuara në fazën e dytë dhe të tretë do të luajnë ndeshjet me sistem vajtje-ardhje, ndërsa për përcaktimin e çifteve gjysmëfinaliste hidhet short i lirë ndërmjet 4 ekipeve të kualifikuara në këtë tur.

Turi i Parë Eliminator (1/16)

Data 16.09.2015 deri me 30.09.2015

Grupi A                                                      Grupi B

Tomori-Skenderbeu (A1)                      Naftetari-Kukesi (B1)

Korabi-Partizani (A2)                             Erzeni-Tirana (B2)

Besa-Laci (A3)                                        Gramshi-Flamurtari (B3)

Pogradeci-Vllaznia (A4)                        Ada-Teuta (B4)

Shkumbini-Apolonia (A5)                     Kamza-Elbasani (B5)

Dinamo-Bylis (A6)                                  Burreli-Terbuni (B6)

Luftetari-Lushnja (A7)                           Kastrioti-Beslidhja (B7)

Sopoti-Butrinti (A8)                                Iliria- Adriatik Mamurrasi (B8)

 

Turi i Dytë Eliminator (1/8)

Data 21.10.2015 deri me 04.11.2015

Grupi A                                             Grupi B

A8 – A1 (C1)                                     B8 – B1 (T1)

A7 – A2 (C2)                                     B7 – B2 (T2)

A6 – A3 (C3)                                     B6 – B3 (T3)

A5 – A4 (C4)                                     B5 – B4 (T4)

 

Turi i Tretë Eliminator (1/4)

Data 03.02.2016 deri me 17.02.2016

Grupi A                                            Grupi B

C4 – C1                                           T4 – T1

C3 – C2                                           T3 – T2

 

Turi i katërt Eliminator (1/2 Finale)

Data 06.04.2016 deri me  20.04.2016

 

Finalja

Data 25.05.2016

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027145862579346
array(1) { ["section"]=> string(71) "hidhet-shorti-i-kupes-se-shqiperise-perballje-te-lehta-per-big-et-19815" }