Hidhet shorti i play-off, “derbi” nordik mes Suedisë dhe Danimarkës

Publikuar tek: sport, më 11:46 18-10-2015 Hidhet shorti i play-off, “derbi” nordik mes Suedisë dhe Danimarkës

Është hedhur në Nyon të Zvicrës shorti i play-off’it për 8 skuadrat europiane, 4 prej të cilave do i bashkohen Kombëtareve të tjera tashmë të kualifikuara direkt për në Euro2016.

Mes 8 skuadrave pjesëmarrëse në këtë fazë mungonin emrat e mëdhenj të futbollit europian, gjithsesi përballjet interesante nuk do të mungojnë, ku veçohet “derbi” nordik mes Suedisë së Zlatan Ibrahimovic dhe Danimarkës së Nicklas Bendtner.

Përballjet e tjera janë: Ukrainë-Slloveni, Bosnje-Irlandë dhe Norvegji-Hungari. 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0045371055603027
array(1) { ["section"]=> string(70) "hidhet-shorti-i-play-off-derbi-nordik-mes-suedise-dhe-danimarkes-23386" }