Hidhet shorti për botërorin, Argjentina në grupin e “ferrit”

Publikuar tek: sport, më 18:01 01-12-2017 Hidhet shorti për botërorin, Argjentina në grupin e “ferrit”

Është hedhur shorti për fazën e grupeve të botërorit “Rusi 2018”.

Grupi më i fortë paraprakisht është konsideruar grupi D me Argjentinën, Islandën dhe Kroacinë.

Por edhe në grupet e tjera parashikohet një garë e fortë dhe rivalitet i hapur.

Botërori “Rusi 2018” pritet të startojë në 14 qershor me ndeshjen Rusi-Arabi Saudite.

Më poshtë grupet:

Grupi A -

1-Rusi

2-Arabia Saudite

3-Egjipti

4-Uruguai

Grupi B-

1-Portugali

2-Spanjë

3-Maroku

4-Iran

Grupi C-

1- Franca

2- Australi

3-Peru

4-Danimarka

Grupi D-

1-Argjentina

2-Islandë

3-Kroaci

4-Nigeri

Grupi E-

1- Brazil

2-Zvicër

3-Kosta Rika

4-Serbi

Grupi F-

1- Gjermania

2-Meksikë

3-Suedi

4-Korea

Grupi G-

1- Belgium

2-Angli

3-Tunizia

4-Panama

Grupi H-

1- Polonia

2- Kolumbia

3-Senegali

4-Japonia

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019702196121216
array(1) { ["section"]=> string(64) "hidhet-shorti-per-boterorin-argjentina-ne-grupin-e-ferrit-101561" }