Hillary Clinton bën histori, pranon emërimin si kandidate për presidente

Publikuar tek: bota, më 06:37 29-07-2016 Hillary Clinton bën histori, pranon emërimin si kandidate për presidente

Kandidatja për presidente e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Hillary Clinton pranoi emërimin si duke hyrë kështu në histori si e para grua që merr emërimin nga një forcë kryesore politike SHBA.

 “Amerika është në një moment rivlerësimi. Forca të fuqishme po kërcënojnë të na përçajnë. Lidhjet e besimit dhe të respektit po dobësohen. Dhe ashtu si në kohën e atyre që e themeluan vendin, nuk ka garanci Gjithçka varet nga ne.

Duhet të vendosim nëse do të punojmë së bashku, që të ngrihemi së bashku. Ne e kemi të qartë se me çfarë përballet vendi ynë, por ne nuk kemi frikë. Ne do të ngrihemi në lartësinë e sfidës, ashtu siç kemi bërë gjithmonë.

Misioni im kryesor si presidente do të jetë të krijoj më shumë shanse dhe vende të mira pune me rroga në rritje këtu në Shtetet e Bashkuara. Që nda dita ime e parë në detyrë tek e fundit” tha Clinton.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gruaja shtatzënë rrihet barbarisht nga familja, humb fëmijën
Pas Brexit, Britania lëshon shkallën e vërtetë të 'shpërthimit të urrejtjes’ »
Article Logic
Execution time: 0.012471914291382
array(1) { ["section"]=> string(77) "hillary-clinton-ben-histori-pranon-emerimin-si-kandidate-per-presidente-48062" }