Hillary Clinton do bëjë një gjest fisnik në ditën e inagurimit të Donald Trump

Publikuar tek: bota, më 20:56 03-01-2017 Hillary Clinton do bëjë një gjest fisnik në ditën e inagurimit të Donald Trump

Hillary Clinton dhe bashkëshorti i saj, ish-presidenti Bill Clinton do të marrin pjesë në ceremoninë e inagurimit të Donald Trump si president i SHBA-së.

Lajmi është konfirmuar nga New York Times dhe sipas burimeve pjesëmarrja bëhet me qëllim respektimin e procesit demokratik.

Përveç Clintove, në ceremoni do të jenë, Jimmy Carter, George W. dhe Laura Bush si “dëshmitarë të transferimit paqësor të pushtetit.

Ndonëse u konsiderua gjatë gjithë garës si favoritja për të fituar zgjedhjet, Hillary Clinton u mposht me rezultat bindës nga republikani Donald Trump. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Një postim i Trump në “Twitter” i kushton ‘General Motors’ 250 milionë dollarë humbje
‘Mein Kampf’ i Adolf Hitler rikthehet si ‘bestseller’ në Gjermani »
Article Logic
Execution time: 0.0090229511260986
array(1) { ["section"]=> string(84) "hillary-clinton-do-beje-nje-gjest-fisnik-ne-diten-e-inagurimit-te-donald-trump-64530" }